Skip to content
Menu

Malazi Nabil

Urodzony w 1948 r. w Syrii, mieszkający od lat 70. w Polsce inżynier budownictwa, absolwent Politechniki Rzeszowskiej, właściciel konsorcjum spółek pod nazwą Euromid z siedzibami w Warszawie, Norymberdze, Damaszku, Chartumie i w raju podatkowym na wyspie Niue, właściciel połowy udziałów w spółce handlującej drewnem zarejestrowanej w Odessie. Jako przedsiębiorca budowlany realizował duże projekty m.in. w Libii.

Związany ze środowiskiem stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej, którego działacze popierają Aleksandra Łukaszenkę, środowiskiem tzw. kamratów, skupionym wokół prorosyjskiego narodowca Wojciecha Olszańskiego, środowiskiem Telewizji Narodowej Eugeniusza Sendeckiego i środowiskiem antyszczepionkowców. Prezes istniejącego krótko w 2017 r. stowarzyszenia Orient, przewodniczący Klubu Syryjskiego, sekretarz stowarzyszenia Przyjaciół Kuby (przez które związany jest z Jackiem Cezarym Kamińskim, jednym z twórców Narodowego Odrodzenia Polski, później członkiem Stronnictwa Narodowego) i członek fundacji Et Restitutio Libertatis.

Aktywny w mediach społecznościowych, gdzie powtarza antyukraińską i prorosyjską propagandę. Antysemita, przeciwnik Izraela, zwolennik reżimu Baszara al-Assada, z którego przedstawicielami spotykał się w trakcie organizowanych przez siebie konferencji w Syrii. [źródło]

OD DEZINFORMACJI DO NIENAWIŚCI: PROJEKT DOKUMENTUJĄCY NARRACJE I DZIAŁANIA RADYKALNYCH I EKSTREMISTYCZNYCH GRUP
ORAZ ORGANIZACJI STOSUJĄCYCH MANIPULACJĘ WYMIERZONĄ W PRAWA CZŁOWIEKA
więcej >>