Skip to content
Menu

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości (MN)

Stowarzyszenie zarejestrowane w 2011 r. Jego prezesem jest Robert Bąkiewicz. W przeszłości jego członkami byli liderzy środowiska narodowego w Polsce, m.in. Artur Zawisza, Krzysztof Bosak, Witold Tumanowicz. Od kilku lat jest głównym organizatorem Marszu Niepodległości. 

Stowarzyszenie prowadzi stronę internetową, kanał na YouTube, stronę na Facebooku i profil na Twitterze, wszystkie pod szyldem „Media Narodowe”. W 2019 r. środowisko MN powołało Stowarzyszenie Roty Niepodległości, angażujące się m.in. w zbiórkę podpisów pod projektem obywatelskim „Stop 447”, mającym zablokować potencjalne roszczenia ws. pożydowskiego mienia w Polsce, walkę z dyrektorem Muzeum Auschwitz-Birkenau czy kampanię przeciwko konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. 

W 2021 r. stowarzyszenie Marsz Niepodległości otrzymało 1,3 mln zł, a Straż Narodowa Roberta Bąkiewicza 1,7 mln zł dotacji z budżetu państwa (ściślej: od Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. Paderewskiego, podległego ministrowi kultury Piotrowi Glińskiemu) [źródło]. W 2020 r. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wykazało 1,4 mln zł przychodów. 

Źródło: ngo.pl

OD DEZINFORMACJI DO NIENAWIŚCI: PROJEKT DOKUMENTUJĄCY NARRACJE I DZIAŁANIA RADYKALNYCH I EKSTREMISTYCZNYCH GRUP
ORAZ ORGANIZACJI STOSUJĄCYCH MANIPULACJĘ WYMIERZONĄ W PRAWA CZŁOWIEKA
więcej >>