Komisja Europejska zapewnia, że europejskie firmy do końca roku będą w stanie produkować od 1,4 do 1,7 mln sztuk amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm rocznie. W rzeczywistości europejskie moce produkcyjne mogą być niemal trzykrotnie mniejsze.
W wyniku rosyjskich ataków przeprowadzanych z użyciem pocisków manewrujących precyzyjnego rażenia zginęły setki ludzi i pozbawiły miliony osób w Ukrainie dostępu do elektryczności i ogrzewania. Bellingcat i jego partnerzy, „The Insider” i „Der Spiegel”, odkryli istnienie nieznanej dotąd, tajnej grupy kilkudziesięciu inżynierów wojskowych z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym w zakresie programowania rakiet.
Nowe fakty w sprawie jednego z najważniejszych kontraktów zbrojeniowych dla polskiego wojska. Jeszcze zanim Andrzej Duda został oficjalnie zaprzysiężony na prezydenta, polski arcybiskup z Watykanu umawiał go z lobbystami włoskiej firmy zbrojeniowej Leonardo. Tak wynika z dokumentów, do których dotarli reporterzy Superwizjera TVN. Nazwisko jednego z lobbystów przewija się we włoskim skandalu dotyczącym finansowych nadużyć […]
Do niedawna w Brukseli można było usłyszeć żart: armia europejska jest najbardziej pokojowo nastawioną armią na świecie. Dlaczego? Ponieważ nie istnieje. Dziś nikomu już nie jest do śmiechu. Czy Unia Europejska, w założeniu projekt pokojowy, uhonorowany pokojową nagrodą Nobla, w obliczu agresji Rosji musi stać się także potęgą militarną? Ale w jaki sposób?
Pociski, samoloty, rakiety, torpedy, bomby. Rosja kupowała broń od producentów z Unii co najmniej do 2021 r. Według publicznych danych, które sprawdził kolektyw Investigate Europe, mimo embarga dziesięć państw członkowskich wyeksportowało do Rosji sprzęt o wartości 346 mln euro. Niektóre z tych rodzajów broni mogą być teraz użyte przeciwko Ukrainie.